MIKROWZÓR – PRAKTYCZNA ALTERNATYWA
Dodatki,  Garnitury,  Koszule,  Kurtki i płaszcze

MIKROWZÓR – PRAKTYCZNA ALTERNATYWA

Ubrania wykonane z tkaniny w subtelny mikrowzór to dobra alternatywa dla innych fasonów. Zaletą mikrowzorów jest uniwersalny i ponadczasowy charakter. W przeciwieństwie do bardziej wyrazistych printów delikatne motywy wpisują się w wymagania formalnego dress code. W męskiej garderobie nie może zabraknąć koszul, marynarek i spodni, uszytych z dobrych jakościowo materiałów, których struktura nie jest jednolita.

Mikrowzór to nie to samo co wzór

Różnica pomiędzy klasycznym wzorem, a mikrowzorem sprowadza się do kilku rzeczy:

  • wielkości wzoru;
  • stopnia intensywności printu;
  • natężenia i koloru motywu.

Tradycyjny wzór – kwiatowy, zwierzęcy, geometryczny, w kartę czy w prążek wyróżnia się wyrazistością – taką, która zdecydowanie przyciąga spojrzenia i często stanowi punkt centralny stylizacji. Mikrowzór jest subtelniejszy i delikatniejszy – nie jest tak bardzo nasycony i rzucający się w oczy. Z powodzeniem może pojawiać się w zestawach dedykowanych na różne okazje.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7599-Koszula-meska-P21SF-1X-110-B.html

Koszula z kołnierzykiem w subtelny print

Jednym z podstawowych fasonów, których nie może zabraknąć w męskiej garderobie, jest elegancka koszula z kołnierzykiem. Model w mikrowzór można założyć na co dzień – do jeansów lub chinosów, a także na specjalne okazje – do garnituru. W aktualne trendy wpisuje się fason z klasycznym kołnierzykiem, długim rękawem,  w jasnym kolorze, na którym bardzo delikatnie odznacza się drobny deseń np. florystyczny.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7584-Koszula-meska-P21SF-1X-108-B.html

Garnitur z delikatnym motywem

Kolejnym fasonem, bez którego trudno mówić o kompletnej garderobie jest marynarka i pasujące do niej spodnie z nogawką w kant. Model w modny mikrowzór to must-have stylizacji do pracy, na ważne spotkanie czy wieczorne wyjście. Duet – marynarka plus spodnie, wykonane z dobrej jakościowo tkaniny np. wełny, o niejednolitej strukturze ożywią look i przełamią jego zachowawczy charakter. Taki garnitur wpisze się w wymagania oficjalnego dress code, co w przypadku fasonów w wyrazistą kratę czy w prążek, nie jest możliwe.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-3684-Marynarka-garniturowa-KEN-PLM-3G-155-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-3664-Spodnie-meskie-garniturowe-KEN-PLM-6G-155-G.html

Stopień formalności mikrowzorów

Mikrowzory to swoista hybryda pomiędzy gładkim a wzorzystym materiałem. Ubrania w mikrowzory mają wyższy stopień formalności od modeli wzorzystych, ale niższy od fasonów w jednolitym wydaniu. Odzież w subtelny print sprawdzi się na wiele okazji – również tych, podczas których należy prezentować się elegancko, schludnie i zachowawczo.

Jak nosić?

Koszule, marynarki, spodnie w delikatny mikrowzór z łatwością poddają się stylizacjom. Można do nich dobrać zarówno gładkie, jak i wzorzyste pozostałe części. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać, warto zachować większą powściągliwość w doborze pozostałych fasonów lub podczas komponowania outfitu, kierować się swobodną nonszalancją.

Dla kogo?

Jedną z największych zalet mikrowzorów obok łatwości stylizacji i niebanalnego wyglądu, jest uniwersalny charakter. Ubrania w subtelny print mogą nosić wszyscy – bez względu na wiek czy rodzaj posiadanej sylwetki. Komponując look – casualowy, półformalny czy wieczorowy, dobrze jest zwrócić uwagę, aby wszystkie poszczególne części dobrze ze sobą współgrały i wzajemnie się uzupełniały.