Dodatki

IDEALNE BUTY MĘSKIE NA ZIMĘ

Buty to dodatek, od którego wymaga się najwięcej. Obuwie powinno być praktyczne i funkcjonalne, a przy tym wygodne i stylowe. Model, który dopełnia stylizację – codzienną czy wizytową musi skutecznie izolować ciepło, ochraniać stopę przed przemoczeniem oraz dobrze komponować się z pozostałymi częściami zestawu. W okresie zimowym, szczególnie dużo uwagi należy poświęcić butom – odpowiedni fason, kolor czy rodzaj materiału sprawi, że dodatek będzie uniwersalny, modny i komfortowy.

Fason

Zimą must-have są buty z wysoką cholewką – sięgającą za kostkę. Taki model skutecznie zabezpieczy stopy przed wychłodzeniem i przemoczeniem, a dodatkowo zadba o stabilność i bezpieczeństwo podczas poruszania się po śniegu czy oblodzonych powierzchniach. Buty z wysoką cholewką bardzo ładnie komponują się z innymi elementami garderoby, dedykowanymi na sezon zimowy np. puchówkami czy płaszczami.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7188-Buty-meskie-sztyblety-P20WF-BX-001-C.html

Materiał

Najlepiej w okresie zimowym sprawdzają się buty wykonane ze skóry licowej. Taki model dobrze izoluje ciepło, a przy tym nie chłonie wody, tak szybko, jak obuwie z zamszu czy nubuku. Minusem butów z materiałów innych niż skóra licowa jest to, że pod wpływem soli, którą sypane są chodniki, mogą się nieestetycznie odbarwiać. Oczywiście nie wyklucza to możliwości noszenia dodatków z zamszu, dobrze jest jednak zakładać takie obuwie w suchy i pogodny dzień.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5653-Trzewiki-meskie-PLM-BX-057-A.html

Kolor

Uniwersalnym wyborem są buty w ciemnym kolorze – czarnym lub brązowym, które można dopasować do praktycznie wszystkich pozostałych części zestawu – zarówno w gładkim, jak i wzorzystym wydaniu. Buty w jednolitym odcieniu prezentują się stylowo i modnie. Osoby, które lubią się wyróżniać w tłumie, z powodzeniem mogą postawić na model w bordowym, zielonym czy granatowym kolorze, który ożywi look i doda mu twista.

Rozmiar

Zimowe buty powinny być o pół rozmiaru większe niż model na wiosnę czy lato. Wybór odrobinę większego obuwia (przynajmniej o pół centymetra lub centymetr) ma dwa uzasadnienia – po pierwsze taki fason, zapewnia lepszy komfort termiczny (dzięki przestrzeni, która tworzy się pomiędzy stopą a butem), a po drugie można wówczas założyć nawet bardzo grubą skarpetę, która jest pożądanym elementem stylizacji zimowej.

Wkładka

Nie wszystkie buty zimowe – szczególnie modele wizytowe, mają ocieplenie. Do niektórych butów należy dokupić wkładkę, która dodatkowo izoluje ciepło, w miejscu, gdzie stopa wychładza się najmocniej. Wkładki często pokryte są wełną, skórą, polarem lub futerkiem, które miękko otula skórę, dbając jednocześnie o komfort poruszania się.

Pielęgnacja

Buty zimowe należy starannie pielęgnować, aby nie utraciły one funkcjonalności i estetycznego wyglądu. Po każdym przemoczeniu (kontakcie ze śniegiem czy wodą), obuwie trzeba starannie osuszyć. Co ważne – butów nie należy stawiać bezpośrednio na grzejniku lub tuż pod nim. Takie działanie może negatywnie wpłynąć na kondycję materiału, z którego wykonany jest dodatek. Buty dobrze jest przechowywać w pojemnikach, a do środka obuwia wsadzić prawidła, które zapobiegną odkształcaniu się dodatku. Zimowe obuwie należy pastować specjalne do tego przeznaczonymi środkami pielęgnacyjnymi.

Buty wizytowe

Obuwie do garnituru powinno być eleganckie i dopasowane do wizytowego stylu zestawu. Na zimę doskonale sprawdzą się sztyblety lub oksfordy. Model wykonany z wysokogatunkowej skóry licowej, w klasycznym kolorze dopełni formalny look. Obuwie powinno być czyste i wypastowane.

Buty casualowe

Na co dzień odpowiednie będą ponadczasowe trzewiki, brogsy z wysoką cholewką lub wiązane kozaki. Model z bieżnikiem zapewni lepszą przyczepność do podłoża. Do butów dobrze jest dokupić  wkładkę, która skutecznie pochłania wilgoć, dbając o higienę stóp.