SPINKI DO KRAWATA – JAK NOSIĆ?
Dodatki,  Koszule

SPINKI DO KRAWATA – JAK NOSIĆ?

Spinki do krawata to dodatek biżuteryjny, który jest nie tylko funkcjonalny i praktyczny, ale przede wszystkim wspaniale dopełnia stylizację. Zadaniem spinki jest utrzymanie krawata w ryzach – co przydaje się szczególnie podczas aktywnego dnia. Spinka eliminuje potencjalne ryzyko zamoczenia krawata w talerzu, podczas kolacji czy rodzinnego obiadu. Duży wybór dodatków biżuteryjnych, które różnią się formą, kolorem, jakością, sposobem wykonania – spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Jak nosić spinki?

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8261-Spinka-do-krawata-P21WF-IX-021-S-0.html

Spinki – funkcjonalny i modny dodatek

Niektóre dodatki łączą kilka funkcji jednocześnie – do takiej kategorii z pewnością można zaliczyć spinki do krawata. Spinają one krawat z koszulą i zapobiegają jego wysuwaniu się np. z marynarki czy kamizelki. Spinka przydaje się aktywnym osobom, które w pracy preferują biznesowy styl – mały dodatek dba o komfort poruszania się i schludny wygląd. Obecnie spinki do krawata zachwycają formą – coraz częściej są to modele o niezwykłych kształtach, które nawiązują do wykonywanego zawodu, pasji czy zainteresowań. Determinują więc one walory estetyczne stylizacji i sprawiają, że całość jest bardziej interesująca i niebanalna.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8262-Spinka-do-krawata-P21WF-IX-022-S-0.html

Surowiec

Dodatki biżuteryjne mogą być wykonane z różnych surowców. Najpopularniejsze metale, to srebro, złoto i platyna. Doskonale sprawdzają się one w użytkowaniu – są estetyczne, trwałe i odporne. Znacznie gorzej prezentują się spinki wykonane z plastiku. Rodzaj surowca wpływa na kolor spinki – zarówno srebrne, jak i złote dodatki są bardzo praktyczne i uniwersalne, co sprawia, że można je nosić z jasnymi i ciemnymi koszulami oraz krawatami.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8260-Spinka-do-krawata-P21WF-IX-020-S-0.html

Kształt

Spinki w klasycznym wydaniu to zawsze to dobry wybór, ale ciekawą alternatywą są spinki o nietypowych kształtach, takich jak kotwice, kije golfowe, wędki, które subtelnie nawiązują do indywidualnych zainteresowań czy hobby, osoby, która takie spinki nosi. Spinki do krawata to również doskonały pomysł na prezent – a nietypowy model, z pewnością ucieszy obdarowanego.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8258-Spinka-do-krawata-P21WF-IX-018-S-0.html

Kiedy spinki są niezbędne?

Zaletą spinek jest to, że sprawdzają się one w wielu sytuacjach. Stylizacja z koszulą i krawatem to idealne towarzystwo dla modnego dodatku biżuteryjnego. Spinka zapobiega wysuwaniu się krawata z marynarki czy kamizelki, co przydaje się nie tylko w sytuacjach formalnych, ale również w pracy czy podczas biznesowego lunchu.

Jak nosić spinkę?

Tradycyjnie spinkę nosi się przypiętą na wysokości klatki piersiowej. Im porządniejszy dodatek, tym solidniej utrzymuje krawat, nawet ten wykonany z grubszych materiałów. Spinka może subtelnie prezentować się pod marynarką lub kamizelką – jeśli ma ona nietypowy kształt lub kolor, tym mocniej należy ją eksponować.

Jak dobrać inne dodatki biżuteryjne?

Do spinki do krawata, można dopasować inne dodatki biżuteryjne np. spinki do mankietów lub zegarek. Komponując look, dobrze jest zwrócić uwagę, aby akcesoria te współgrały ze sobą kolorystycznie – do złotych spinek do mankietów, warto dobrać spinkę do krawata w tym samym odcieniu. 

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8257-Spinka-do-krawata-P21WF-IX-017-Z-0.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8266-Spinki-do-mankietow-P21WF-IX-010-Z-0.html