Dodatki,  Garnitury,  Koszule,  Kurtki i płaszcze

PRZYKŁADOWE STYLIZACJE NA FIRMOWE SZKOLENIE

Praktycznie większość dużych firm dysponuje odpowiednimi budżetami, które umożliwiają organizację szkoleń i kursów. Część z nich ma charakter indywidualny i skierowana jest do konkretnych pracowników, inne zaś organizowane są grupowo i uczestniczą w nich wszyscy pracownicy różnych działów. Podczas firmowego szkolenia można spotkać współpracowników i przełożonych, a samo wydarzenie jest doskonałą okazją do tego, aby zaprezentować się z odpowiedniej strony. Stylizacja na szkolenie nie powinna być nadmiernie casualowa, ale nie może być również zbyt sztywna – w takiej sytuacji sprawdzi się klasyczna koszula, wygodne spodnie i stylowa kamizelka, dopełnione ciekawymi dodatkami.

Biznesowa etyka ubioru

Ubiór jest ważnym elementem biznesowego dress code – wpływa na to, jak pracownik czy przełożony postrzegany jest przez bliższe i dalsze otoczenie. Źle dobrana stylizacja może niepotrzebnie popsuć pozytywny obraz osoby, a także sprawić, że jej zawodowe kompetencje zejdą na dalszy plan. Komponując look do pracy czy na firmowe szkolenie, dobrze jest zadbać o schludny, odpowiednio elegancki, ale jednocześnie komfortowy w noszeniu strój, który podkreśli profesjonalizm oraz pewność siebie.

Przykładowe stylizacje na firmowe szkolenie

Z kamizelką

Świetną alternatywą dla klasycznej marynarki jest kamizelka, którą można włożyć na golf. Stylizacja bazująca na swetrze w gładkim, intensywnym kolorze np. bordowym lub zielonym, dopełniona jednorzędową szarą lub grafitową kamizelką i spodniami z nogawką w kant, wygląda jednocześnie elegancko i swobodnie. Ważnym akcentem są dodatki – brązowe brogsy, pasek z plecionki i pojemna torba miejska, do której można schować notebooka lub tablet.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7931-Golf-meski-P21WF-2X-010-D.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7738-Kamizelka-meska-P21SF-8X-032-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8062-Granatowe-spodnie-garniturowe-P21WF-6G-062-G.html

Zestaw koordynowany

Tradycyjny garnitur to zbyt oficjalny strój na firmowe szkolenie, podczas którego niezbędna jest swoboda ruchów i możliwość wykonywania zadań, które niejednokrotnie są częścią spotkania. Zamiast dopasowanej marynarki i spodni, na taką okoliczność znacznie lepiej sprawdzi się stylowy duet koordynowany lub garnitur o sportowym kroju, który w ciekawy sposób urozmaica biznesowy look. Pod spód marynarki można założyć gładki bawełniany T-shirt, a zamiast wizytowych trzewików – modne sneakersy.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7945-Szara-marynarka-garniturowa-P21WF-3G-067-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5810-T-shirt-BUDI-P000B-TX-006-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7942-Granatowe-spodnie-garniturowe-P21WP-6G-037-G.html

Z jeansami

Spodnie garniturowe to nie jedyna opcja – stylizację na firmowe szkolenie, fantastycznie ograją spodnie z denimu, do których pasuje koszula z kołnierzykiem z subtelnym wzorem np. w kratę lub w prążek. Taki duet to świetny wybór dla osób, które wybierają się na szkolenie, podczas którego nie brakuje również luźnej atmosfery.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7588-Koszula-meska-P21SF-1X-112-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7603-Spodnie-meskie-jeans-P20WF-WJ-003-C.html

Czego nie zakładać?

Komponując look na firmowe szkolenie, lepiej jest unikać kilku fasonów, które są zbyt casualowe, a także nadmiernie wyszukane i eleganckie – w szczególności:

  • klasycznych, dopasowanych garniturów w ciemnych kolorach;
  • bluz z kapturem i spodni dresowych;
  • T-shirtów z rozpraszającymi uwagę nadrukami;
  • much, poszetek i innych ekstrawaganckich akcesoriów.