JAKI PASEK DO JEANSÓW, A JAKI DO CHINOSÓW LUB SPODNI GARNITUROWYCH?
Dodatki

JAKI PASEK DO JEANSÓW, A JAKI DO CHINOSÓW LUB SPODNI GARNITUROWYCH?

Sztuka dopasowywania dodatków do głównych elementów stylizacji stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Jaki pasek dobrać do spodni casualowych, a jaki do wizytowych? Czy skórzane akcesoria powinny ze sobą współgrać, czy wprost przeciwnie – kolor bądź ewentualny wzór nie mają znaczenia? Jaki pasek to absolutny must-have, a który przyczyni się do modowego faux-pas?

Do spodni casualowych

Jeansy

Do typowo nieformalnych fasonów, takich jak spodnie z denimu pasują paski z plecionki, z zamszu lub nubuku. Komponując look, dobrze jest postawić na nietypowe akcesoria, w przyciągającym wzrok kolorze np. bordowym lub granatowym, które skutecznie ożywią outfit. Pasek to współcześnie modny gadżet, który oprócz niewątpliwych funkcji praktycznych, spełnia również funkcje dekoracyjne. Do spodni jeansowych nie bój się włożyć pasek z niebanalną klamrą lub ten, w kontrastującym do spodni odcieniu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8988-Szare-jeansowe-spodnie-meskie.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7701-Pasek-meski-P20WF-PX-005-A.html

Chinosy

Bawełniane spodnie typu chino bardzo dobrze komponują się z paskiem ze skóry bydlęcej z klasyczną, prostą klamrą. Do chinosów dobierz pasek, który estetycznie dopełni pozostałe części zestawu i będzie elegancko korespondował z innymi dodatkami np. z obuwiem. Pasek do spodni, które można założyć zarówno na co dzień, jak i do pracy, powinien mieć równie uniwersalny charakter.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8883-Spodnie-meskie-P22WF-WX-006-C-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8633-Pasek-meski-P22SF-PX-030-G-0.html

Do spodni wizytowych

Fason garniturowy

Do stylowych spodni garniturowych – z nogawką w kant, uszytych z dobrego jakościowo materiału np. wełny pasują równie szykowne dodatki. Stylizację idealnie dopełni pasek wykonany ze skóry – licowej matowej lub lakierowanej. Kolor paska powinien współgrać z innymi elementami outfitu – garniturem, butami, a nawet bransoletą (jeśli jest skórzana) zegarka na ręce. Najbardziej elegancki pasek to ten w klasycznym czarnym kolorze, z gładkiej skóry, z prostą – prostokątną klamrą w srebrnym odcieniu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8985-Granatowe-spodnie-garniturowe-w-krate.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7394-Pasek-meski-D0000-PX-021-C.html

Stopień formalności dodatków

Męskie paski podobnie jak inne elementy garderoby – koszule, marynarki, spodnie, buty – różnią się stopniem formalności, na który wpływ ma między innymi:

  • rodzaj materiału, z którego wykonany jest dodatek;
  • kolor i ewentualny wzór;
  • kształt klamry;
  • obecność dodatkowych elementów ozdobnych np. haftów.

Za najbardziej formalne uważa się paski w gładkim, klasycznym kolorze – czarne, ciemnobrążowe, granatowe, wykonane ze skóry licowej,  z prostą klamrą – srebrną lub złotą. Mniej wizytowe są paski z nubuku lub skóry zamszowej, a najniżej w hierarchii formalności znajdują się dodatki z materiału lub z plecionki, wykończone klamrą o nietypowym kształcie.

Pozostałe skórzane akcesoria

Tworząc stylizację, dobrze jest przemyśleć jaki efekt finalny chcemy uzyskać i na jaką okazję, komponujemy look. Na formalne wydarzenia dobrze jest dopasować do siebie kolorystycznie skórzane akcesoria – pasek i buty. Na co dzień można sobie pozwolić na więcej nonszalancji w doborze dodatków – pasek nie koniecznie musi pasować do butów, a już tym bardziej do spodni czy innych części zestawu.