Dodatki,  Garnitury,  Koszule

KARDYNALNE BŁĘDY W STYLIZACJACH BIZNESOWYCH

Nie każda stylizacja biznesowa prezentuje się elegancko i schludnie – są pewne wyjątki, będące wyłącznie potwierdzeniem tezy, że zasady formalnego dress code, warto jest dobrze znać. Nadmiar kolorów, przesyt wzorów czy niewłaściwie dopasowany do okazji fason – jakie błędy popełniamy, komponując oficjalny look? Na co warto zwrócić uwagę, aby wyglądać szykownie, modnie i adekwatnie do okoliczności?

Błąd numer 1 → Intensywny kolor

Stylizacja formalna powinna bazować na neutralnych, subtelnych kolorach, które nie rozpraszają nadmiernie uwagi otoczenia. Z pewnością niewłaściwym wyborem jest mocny i intensywny odcień, który może działać drażniąco i sprawiać, że osobie noszącej dany kolor przypisywane są negatywne cechy charakteru. Zdecydowanie zaleca się unikać czerwieni, czerni czy brązu. Lepszą alternatywą są koszule, marynarki i spodnie w kolorze eleganckiego błękitu, granatu czy grafitu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5997-Koszula-meska-ASANA-P000B-1X-509-N.html

Błąd numer 2 → Nadmiar wzorów

Zbyt wiele printów w jednym zestawieniu wygląda mało elegancko i dodatkowo zniekształca pozytywny wizualny odbiór sylwetki. Wybierając koszule z wyrazistym motywem, należy zrezygnować ze wzorzystej marynarki – podobnie w odwrotnej sytuacji – garnitur w deseń lepiej wygląda w otoczeniu gładkiej koszuli. Do pracy czy na biznesowe spotkania, zamiast rzucających się w oczy printów, lepiej jest postawić na nowoczesne mikrowzory, które są ciekawą alternatywą dla jednolitych tkanin.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6416-Koszula-meska-PLH-1X-571-X.html

Błąd numer 3 → Fason zaburzający proporcje sylwetki

Nieumiejętny dobór kroju ubrania do mocnych i słabych stron sylwetki to główna przyczyna stylizacyjnej katastrofy. Koszule, marynarki i spodnie powinny subtelnie akcentować walory i odwracać uwagę od ewentualnych niedoskonałości. Garnitur o kroju SLIM FIT to uniwersalny wybór, który sprawdzi się zarówno w przypadku szczupłych mężczyzn, jak i tych, których sylwetka jest mocno zbudowana.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7095-Marynarka-garniturowa-VALLENAR-P20WF-3G-034-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7094-Spodnie-meskie-garniturowe-VALLENAR-P20WF-6G-034-S.html

Błąd numer 4 → Materiał podatny na zagniecenia

Wbrew powszechnej opinii materiały wykonane wyłącznie z włókien naturalnych nie są najlepszym wyborem na oficjalne wydarzenia. Takie tkaniny są bardziej podatne na zagniecenia i już po chwili wyglądają nieestetycznie i nieelegancko. Warto wybierać fasony, które oprócz włókien naturalnych np. bawełny czy wełny, mają w składzie włókna sztuczne, które zapewniają lepszą trwałość i odporność, a do tego zapobiegają intensywnym zagnieceniom. Oczywiście dodatek włókien sztucznych nie może być znaczący.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7039-Spodnie-meskie-garniturowe-MALAGA-P20SF-6G-004-S.html

Błąd numer 6 → Casualowe obuwie

Dodatki to przysłowiowa „wisienka na torcie” biznesowej stylizacji. Ich wygląd – fason, kolor, sposób wykonania, ma bezpośredni wpływ na stopień formalności zestawu. Jednym z najważniejszych męskich akcesoriów jest obuwie. Do outfitu oficjalnego zamiast casualowego modelu – sneakersów, brogsów czy sztybletów, należy wybrać fason wizytowy, którego synonimem są klasyczne oksfordy. Nieumiejętnie dopasowane obuwie może zniszczyć nawet najbardziej udaną stylizację. Buty powinny kolorystycznie odpowiadać pozostałym elementom garderoby.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4412-Obuwie-meskie-PLM-BX-052-A.html

Błąd numer 7 → Nie wyprasowana koszula

Pognieciona koszula, brudne buty czy znoszona marynarka – wszystko to może skutecznie zepsuć wrażenie, które wywiera się na otoczeniu – współpracownikach, przełożonych, klientach. Osoba, która nie zwraca uwagi na wygląd, uznawana jest za leniwą, nieprofesjonalną i mało ambitną. Przed wyjściem z domu, warto sprawdzić, czy koszula, marynarka i spodnie są czyste i uprasowane, a buty starannie wypastowane.

Błąd numer 8 → Za mocny zapach

Perfumy to coś, bez czego wielu mężczyzn nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Niezbyt intensywny zapach to dobre dopełnienie biznesowej stylizacji, bazującej na klasycznym garniturze lub modnym zestawie koordynowanym. Kosmetyk nie może być drażniący i mocny – takie perfumy bowiem rozpraszają uwagę otoczenia, a po długim, ciężkim dniu, często wchodzą w niepożądaną reakcję z naturalnym zapachem skóry.

Błąd numer 9 → Zarost i niezadbana fryzura

Elementem, na który należy zwrócić baczną uwagę, jest fryzura i zarost na twarzy. Włosy powinny być wypielęgnowane, modnie przycięte i wystylizowane odpowiednio do okoliczności. Panowie z bujnym zarostem powinni regularnie odwiedzać barbera, ponieważ nieokiełznana broda wygląda niechlujnie i nieelegancko.

Błąd numer 10 → Przytłaczające ozdoby biżuteryjne

Nowocześni panowie coraz chętniej i śmielej sięgają po ozdoby biżuteryjne. Modny look dopełniają bransoletami, zegarkami czy spinkami do mankietów lub krawata. Warto jednak pamiętać, o złotej zasadzie równowagi w stylizacjach formalnych – „mniej znaczy więcej”. W sytuacji, gdy zegarek ma ozdobną bransoletę, spinki do mankietów powinny być skromne i nierzucające się w oczy.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6589-Spinki-do-mankietow-PLM-IX-197-S.html