BIAŁA KOSZULA – OBOWIĄZKOWY ELEMENT MĘSKIEJ GARDEROBY
Koszule

BIAŁA KOSZULA – OBOWIĄZKOWY ELEMENT MĘSKIEJ GARDEROBY

Niektóre elementy męskiej garderoby są ponadczasowe. Do takich ubrań zaliczyć można klasyczną koszulę z kołnierzykiem w białym kolorze. To fason, który obowiązkowo powinien znaleźć się w szafie. Koszula w neutralnym, jednolitym kolorze z łatwością poddaje się stylizacjom. Model ten sprawdzi się na co dzień, do pracy i na wizytowe okazje. Jaki krój wybrać? Który fason będzie najbardziej uniwersalny? W Pako Lorente znajdziesz szeroki wybór koszul, różniących się rodzajem kołnierzyka, sposobem zapięcia mankietów czy krojem.

100% naturalności

W modzie użytkowej najlepiej sprawdzają się koszule uszyte z naturalnych materiałów, które efektywnie przepuszczają powietrze, zapewniając komfort termiczny i wygodę noszenia. Must-have jest koszula z bawełny, która ma wiele atutów – przede wszystkim jest hipoalergiczna, wytrzymała i odporna. Bawełna jest miękka w dotyku i przyjazna dla skóry. Ubranie uszyte ze 100% bawełny to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5242-Koszula-meska-KOAN-P000B-1X-575-B.html

Nie tylko SLIM FIT

Fason koszuli z kołnierzykiem należy dopasować do rodzaju posiadanej sylwetki. SLIM FIT, czyli taliowana, mocno dopasowana koszula, choć jest niezwykle uniwersalna, nie jest jedyną opcją. Alternatywą dla kroju SLIM FIT jest REGULAR FIT lub CLASSIC FIT. Nieco luźniejsze ubranie to genialny model dla osób o mocno zbudowanej sylwetce. Zarówno jeden, jak i drugi fason ma wiele zalet i dobrze komponuje się z marynarkami czy kamizelkami.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4105-Koszula-meska-WIT-P000B-1X-406-B.html

Mankiet na guziki

Koszula z długim rękawem może mieć mankiet zapinany na guziki lub na spinki – ten drugi model w hierarchii formalności zajmuje wyższą pozycję, ale to mankiet na guziki uważany jest za bardziej praktyczny. Koszula z mankietami na guziki wygląda nowocześnie i stylowo – nie wymaga dopełnienia dodatkiem biżuteryjnym. Warto przy tym pamiętać, że fason z długim rękawem w przeciwieństwie do modelu z krótkim rękawem jest ponadczasowy i może być noszy do garnituru, na wydarzenia o różnym stopniu formalności.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5909-Koszula-meska-P20SB-1X-565-B.html

Włoski kołnierzyk

Na formalność koszuli wpływ ma wiele różnych elementów – między innymi rodzaj kołnierzyka. Za najbardziej wizytowy uważany jest kołnierzyk łamany, który wymaga dopełnienia stosownym dodatkiem, czyli muchą. Nieco niżej w hierarchii dress code znajduje się kołnierzyk włoski i pół-włoski. Zaletą tego ostatniego są szeroko rozstawione, stosunkowo krótkie wyłogi. Do kołnierzyka włoskiego można nosić krawat lub muchę, ale równie dobrze fason ten prezentuje się z nonszalancko odpiętym górnym guzikiem.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8445-Koszula-meska-P21WP-1X-159-B-S.html

Biała koszula – fenomen sukcesu

Za niezwykłą popularnością koszuli z kołnierzykiem w białym kolorze, odpowiada niewątpliwie imponująca ilość zalet tego modelu:

  • Łatwość stylizacji. Do białej koszuli pasują zarówno casualowe, jak i wizytowe elementy garderoby.
  • Uniwersalny styl. Koszulę można założyć na każdą okazję.
  • Nowoczesny wygląd. Biel odświeża, odmładza i dodaje lekkości.
  • Szeroki wybór dostępnych modeli. Różniących się krojem, rodzajem kołnierzyka, sposobem zapięcia mankietów, długością, materiałem.
  • Ponadczasowy charakter. Klasyczna biała koszula z kołnierzykiem nie wychodzi z mody i zawsze jest na czasie.