PASEK SKÓRZANY CZY PLECIONY? KTÓRY DO JAKICH SPODNI?
Dodatki

PASEK SKÓRZANY CZY PLECIONY? KTÓRY DO JAKICH SPODNI?

Dodatki to ważny element męskiej garderoby. Jednym z podstawowych akcesoriów w modzie są paski. Spodnie czy krótkie spodenki ze szlufkami w pasie, wymagają uzupełnienia stosownym dodatkiem, bez którego stylizacja nie jest kompletna. Idealnym towarzystwem dla dołu zestawu ze szlufkami, jest pasek – model ze skóry lub plecionki – wybór powinien być zdeterminowany nie tylko indywidualnymi preferencjami czy upodobaniami, ale również stopniem formalności outfitu oraz charakterem samych spodni czy szortów. Jak poprawnie dobierać dodatki? Który pasek pasuje do chinosów lub jeansów, a który jest odpowiedni do spodni garniturowych?

Pasek skórzany

Klasyczny model wykonany ze skóry – naturalnej lub ekologicznej, licowej bądź zamszowej, sprawdzi się na wiele okazji, o odmiennym stopniu formalności. Skórzane paski są niezwykle uniwersalne i praktyczne – można je nosić do różnych spodni, swobodnie komponując look casualowy, biznesowy lub wizytowy. Dodatki ze skóry ładnie dopełniają pozostałe akcesoria – również wykonane z naturalnego surowca. Pasek dobrze jest dobrać do butów, torby lub bransolety zegarka. Tym, na co należy szczególnie zwrócić uwagę, jest kolor paska, rodzaj klamry oraz długość i szerokość samego dodatku.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7394-Pasek-meski-D0000-PX-021-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7535-Pasek-meski-PLM-PX-805-G.html

Rodzaj klamry

Proste, prostokątne lub kwadratowe klamry mają wyższy stopień formalności od tych wyróżniających się fantazyjnym kształtem czy formą. Paski z klamrami wykonanymi z wysokojakościowych metali – w srebrnym, czarnym lub złotym kolorze, doskonale komponują się z innymi, równie szykownymi częściami stylizacji – spodniami garniturowymi, oksfordami czy marynarkami. Klasyczna klamra, o prostej nieskomplikowanej formie sprawdzi się na wizytowe okazje, skutecznie akcentując oficjalny look.

Do jakich spodni?

Skórzane paski pasują do praktycznie wszystkich spodni męskich. Szczególnie dobrze wyglądają w towarzystwie:

– modeli garniturowych i smokingowych;

– chinosów;

– szortów;

– jeansów.

Pasek z plecionki

Stylowy pasek z modnej plecionki ma niższy stopień formalności od modeli ze skóry o klasycznej, prostej formie. Plecione paski sprawdzają się jako dopełnienie outfitów smart casualowych, nieformalnych, a czasami również biznesowych, które bazują na zestawach koordynowanych z chinosami i sportową marynarką w roli głównej. Dodatki z plecionki różnią się kolorami, rodzajami klamer, a także grubością samego splotu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7700-Pasek-meski-P20WF-PX-004-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7698-Pasek-meski-P20WF-PX-002-G.html

Kolor

Dodatki można dobierać do stylizacji na zasadzie kontrastów lub podobieństw. Pasek w korespondującym do reszty stroju kolorze – spodni, butów czy innych elementów sprawia, że całość wygląda harmonijnie, zachowawczo i spójnie. Model w kontrastującym odcieniu zaś ożywia look i dodaje mu twista. Wybór koloru dodatku zależy przede wszystkim od finalnego efektu, który chce się uzyskać, oraz od indywidualnych preferencji i upodobań.

Do jakich spodni?

Pleciony pasek z powodzeniem można założyć na co dzień, do pracy czy na mniej wizytowe okazje. Model z kolorowej plecionki pasuje do:

– spodni typu chino;

– jeansów;

– szortów.

Funkcje paska

Głównym zadaniem paska, nie jest, jak powszechnie można by sądzić utrzymanie spodni na właściwej wysokości i zapobieganie ich niekontrolowanemu zsuwaniu się – bo ten aspekt, powinien gwarantować idealnie dopasowany obwód dolnego elementu garderoby. Podstawową funkcją męskiego paska jest dopełnienie stylizacji i zaakcentowanie lub przełamanie jej charakteru.

Rozmiar dodatku

Dobierając pasek do spodni, należy wziąć pod uwagę długość oraz szerokość dodatku. Przed kupnem modelu – niezależnie od tego, czy jest on wykonany ze skóry, czy z plecionki, warto dokładnie przyjrzeć się szlufkom wszytym w pasie (głównie ich szerokości). Pasek nie może być ani za długi, ani nadmiernie krótki – taki dodatek nie spełni bowiem swojej funkcji i będzie wyglądał nieestetycznie.