JAKĄ KOSZULĘ WYBRAĆ DO MUCHY?
Dodatki,  Koszule

JAKĄ KOSZULĘ WYBRAĆ DO MUCHY?

Stylizacja z muchą prezentuje się niezwykle szykownie i elegancko. Jak łączyć dwa klasyczne elementy męskiej garderoby – koszulę z kołnierzykiem i muchę, aby całość wyglądała stylowo i modnie? Jaki fason koszuli będzie odpowiedni do takiego zestawu? Wbrew pozorom sprawdzi się  nie tylko model frakowy z łamanym kołnierzykiem! Poznaj repertuar możliwych opcji!

Mucha – ponadczasowy dodatek

Klasyczny dodatek, który fantastycznie akcentuje indywidualny styl outfitu. Mucha dopełnia kołnierzyk koszuli i sprawia, że stylizacja wygląda niebanalnie i ciekawie. To bardzo dobra alternatywa dla krawata. Wybór much jest imponujący – różnią się one kształtem, wielkością, sposobem zapięcia, materiałem, kolorem i wzorem. Za najbardziej wizytowy uchodzi dodatek w gładkim odcieniu wykonany ze szlachetnych, dobrych jakościowo materiałów np. naturalnej wełny. Mniej formalne są muchy wzorzyste, które idealnie dopełniają smart casualowy look.

Jaka powinna być koszula do muchy?

Nie każda męska koszula z kołnierzykiem pasuje do muchy. Zobacz, co powinno wyróżniać model, który będzie stanowił dopełnienie szykownego dodatku:

  • Długi rękaw.

Mucha nie powinna być noszona w duecie z koszulą z krótkim rękawem – taki zestaw wygląda niepoprawnie. Do muchy należy wybrać model z długim rękawem i mankietem zapinanym na guziki lub spinki.

  • Podobny stopień formalności.

Zarówno koszula, jak i mucha powinny mieć pasujący do siebie stopień formalności – do gładkiej, wizytowej koszuli z łamanym kołnierzykiem, wybierz równie szykowną muchę, a do modelu wzorzystego, postaw na dodatek w bardziej codziennym charakterze.

  • Odpowiednia wielkość kołnierzyka i muchy.

Kołnierzyk powinien być ramą dla muchy – oznacza to, że wyłogi powinny być na tyle długie, aby mucha w całości ich nie przykryła.

Fasony koszul do muchy

  • Model frakowy

Najbardziej wizytowy fason męskiej koszuli – z długim rękawem, mankietami na spinki, łamanym kołnierzykiem, krytą plisą guzikową, w stonowanym, klasycznym kolorze. Koszulę frakową zakłada się na specjalne okazje – na przyjęcie, wesele, wieczorowe wyjście. Pasuje do niej wizytowa mucha w równie neutralnym odcieniu, pozbawiona dodatkowych zdobień.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-2896-Koszula-meska-P000B-1X-162-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8506-Mucha-meska-bordowa-P22SF-MX-001-D-0.html

  • Fason typu kent

Kołnierzyk typu kent wyróżnia się długimi, klasycznie rozstawionymi wyłogami. Do takiego modelu pasuje duża, elegancka mucha. Koszulę z kołnierzykiem typu kent można założyć zarówno do garnituru, jak i do smokingu. Zestawiając dwa elementy garderoby – koszulę i muchę, dobrze jest zwrócić uwagę na kolor oraz wzór tkaniny, z której wykonane są poszczególne części.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8356-Koszula-meska-PPLM9-1X-017-B-S.html?query_id=1

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9138-Brazowo-srebrna-kwiatowa-meska-muszka.html

  • Koszula z kołnierzykiem włoskim lub pół-włoskim

Fason z kołnierzykiem włoskim (pół-włoskim) wyróżnia się na tle innych tym, że wyłogi są stosunkowo krótkie i szeroko rozstawione. Do takiego modelu można wybrać zarówno formalną, jak i mniej formalną muchę. Decyzja w dużej mierze powinna być podyktowana tym, na jaką okazję komponowany jest look i jaki obowiązuje wówczas dress code.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5842-Koszula-meska-BODHI-P000B-1X-508-R.html?query_id=2

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8508-Mucha-meska-bordowa-P22SF-MX-004-D-0.html

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Uzupełniając stylizację dodatkami – między innymi muchą, należy zwrócić uwagę na proporcje zestawu np. klapy marynarki, wielkość wyłogów. Nie bez znaczenia jest również rodzaj sylwetki i kształt twarzy – osoba o drobnej twarzy powinna postawić na małą muchę, która nie przytłoczy całości. Pożądany jest również w takim przypadku mały kołnierzyk.