Dodatki

JAK NOSIĆ PASEK?

Nie ma bardziej uniwersalnego i funkcjonalnego dodatku od paska. Pełniący funkcje użytkowe – pasek, współcześnie stał się modnym gadżetem, dopełniającym look. Męski pasek utrzymuje spodnie na właściwej wysokości, dopełnia szlufki i akcentuje charakter stylizacji – lub wprost przeciwnie – przełamuje go. Jak poprawnie nosić pasek? Na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model? Jakie są najpopularniejsze rodzaje męskich pasków?

Pasek – kiedy jest potrzeby, a kiedy zbędny?

Wiele osób zastanawia się, czy jest sens, wkładania paska, jeśli spodnie mają odpowiednią szerokość w pasie – nie zsuwają się i nie podciągają ku górze. W przypadku tak idealnego dopasowania, które najczęściej jest wynikiem wcześniejszych poprawek krawieckich, oczywiście nie ma konieczności zakładania paska. Inna sytuacja ma miejsce w przypadku gdy spodnie mają niewłaściwie dopasowany obwód, co może mieć związek z rozciąganiem się materiału, zmianą masy ciała czy innymi czynnikami. Pasek warto również włożyć, gdy wybieramy się na oficjalne spotkanie – za pomocą eleganckiego dodatku, wykonanego z naturalnej, licowej, jednolitej skóry, możemy bowiem genialnie podkreślić formalność outfitu. Wśród mężczyzn są zarówno miłośnicy, jak i przeciwnicy pasków – niezależnie od tego, z całą mocą należy podkreślić, że jest to dodatek praktyczny, funkcjonalny i stylowy.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8143-Pasek-meski-P000B-PX-807-G.html

Jak nosić pasek?

Pasek, podobnie jak główne elementy stylizacji – koszule, marynarki czy spodnie, należy umiejętnie nosić. Przede wszystkim pasek powinien mieć odpowiednią długość i szerokość – za długi będzie wyglądał nieestetycznie, a za krótki nie spełni swojej pierwotnej funkcji. Pasek najlepiej jest zapiąć na środkową dziurkę. Warto również podkreślić, że wszelkie widoczne zniszczenia i ślady użytkowania – pęknięcia, przetarcia – wyglądają nieelegancko i taki dodatek nie powinien być noszony.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8141-Pasek-meski-P000B-PX-807-C.html

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Myśląc o wyborze paska, pod kątem rozmiaru, należy wziąć pod uwagę nie tylko długość dodatku, którą dopasowuje się do obwodu pasa, ale i szerokość. W przypadku tej drugiej zmiennej, determinowanej przede wszystkim szerokością samych szlufek, trzeba być bardzo ostrożnym. Męskie paski różnią się między sobą nie tylko materiałem, kolorem czy rodzajem klamry, ale przede wszystkim długością oraz szerokością – na szczęście większość spodni ma standardowy rozmiar szlufek, więc bez trudu można znaleźć rozmiar i fason odpowiedni dla siebie.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7701-Pasek-meski-P20WF-PX-005-A.html

Rodzaje pasków męskich

Największą popularnością cieszą się paski, wykonane ze skóry licowej, które są niezwykle uniwersalne. Klasyczny pasek ze skóry, można założyć do spodni garniturowych, chinosów, a nawet jeansów. Atutem paska z gładkiej, licowej skóry jest ponadczasowy charakter, który docenią zarówno miłośnicy eleganckiego stylu, jak i casualowych trendów. Alternatywą dla tego rodzaju dodatku, jest pasek z plecionki lub materiału – takie modele są mniej wizytowej i lepiej sprawdzają się na co dzień.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7697-Pasek-meski-P20WF-PX-001-A.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7386-Pasek-meski-D0000-PX-011-A.html

Kolory i sposób ich dopasowania do pozostałych części outfitu

Skórzane akcesoria w stylizacji powinny być do siebie dopasowane pod kątem kolorystycznym – oznacza to, że pasek, buty, torba czy bransoleta zegarka zdecydowanie lepiej wyglądają, gdy ich kolory korespondują ze sobą. Oczywiście kontrasty są również mile widziane, choć w nieformalnym wydaniu – kolorowy pasek z plecionki czy materiału, można założyć do szortów lub lnianych spodni, na co dzień.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7191-Pasek-meski-P20WF-PX-007-S.html