DODATKI DO ELEGANCKICH STYLIZACJI
Dodatki

DODATKI DO ELEGANCKICH STYLIZACJI

Finalny charakter stylizacji determinuje w dużej mierze rodzaj dodatków, dopełniających look. Akcesoria pełnią funkcje praktyczne, ale przede wszystkim podnoszą walory estetyczne outfitu oraz akcentują bądź przełamują jego styl. W zależności od stopnia formalności zestawu sprawdzą się inne fasony – krawat, mucha, poszetka, spinka, pasek, buty. Zobacz, które modele będą odpowiednim wyborem, podczas komponowania eleganckiej stylizacji, dedykowanej na specjalne okazje np. przyjęcia, rodzinne uroczystości, biznesowe spotkania.

Elegancki look

Klasyczna stylizacja bazująca na prostych fasonach, neutralnych kolorach i szykownych dodatkach. Sprawdza się podczas formalnych wydarzeń, podczas których obowiązuje oficjalny dress code. Elegancki look jest zachowawczy, stonowany i wytworny. Bazą stylu wizytowego są koszule z kołnierzykiem, spodnie z nogawką w kant, marynarki oraz dodatki – muchy, krawaty, poszetki, spinki do mankietów, oksfordy, skórzane paski.

Krawat

Najpopularniejszy dodatek w modzie męskiej. Krawat to uniwersalne dopełnienie stylizacji na różne okazje – nie tylko formalne. Model o klasycznym, prostym kroju – krawat nie może być za wąski, ani nadmiernie szeroki, w gładkim odcieniu np. granatowym dopasuje się do większości zestawów. Alternatywą dla jednolitego krawata są dodatki wzorzyste – mocny akcent pod kołnierzykiem koszuli ożywi look i doda mu twista.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9117-Granatowy-krawat-w-rudo-srebrny-wzor.html

Mucha

Bardzo szykowny i stylowy dodatek. Pasuje do zestawów z garniturem lub smokingiem. Mucha w hierarchii formalności zajmuje wyższą pozycję od krawata. Modele jednolite, wzorzyste, różniące się kształtem, a także rodzajem materiału, z którego są wykonane – wybór jest naprawdę imponujący.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8973-Granatowa-muszka-meska-w-pomaranczowe-wzorki.html

Poszetka

Ozdobna chusteczka, którą umieszcza się w brustaszy, czyli małej kieszonce z przodu marynarki. Poszetka współcześnie pełni przede wszystkim funkcję ozdobną – dawniej również praktyczną. Chusteczkę można składać na wiele sposobów – bardziej lub mniej eksponując ją.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8969-Pomaranczowa-poszetka-w-kwiatki.html

Spinki do mankietów

Koszula z długimi rękawami i mankietami na spinki uważana jest za najbardziej formalny fason. Model ten wymaga jednak uzupełnienia dodatkiem biżuteryjnym. Spinki do mankietów mogą być wykonane z różnych rodzajów surowców – srebra, złota, platyny, a niekiedy nawet masy perłowej. Niektóre modele pokryte są kolorową emalią. Męskie spinki do mankietów mają różne kształty – klasyczne (prostokątne, owalne, kwadratowe) lub nietypowe.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5790-Spinki-do-mankietow-P000B-IX-177-S-0.html

Spinka do krawata

Funkcjonalny dodatek, który utrzymuje krawat w ryzach. Spinka do krawata nie jest uznawana za zbyt szykowne dopełnienie zestawu wizytowego. Fakt ten może zmienić wygląd spinki – model ze szlachetnego surowca, o klasycznej formie, dyskretnie przypięty do krawata, nie obniży stopnia formalności stylizacji.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8262-Spinka-do-krawata-P21WF-IX-022-S-0.html

Pasek

Do eleganckiej stylizacji pasuje skórzany pasek, w klasycznym kolorze np. czarnym lub ciemnobrązowym, z prostą klamrą. Kolor paska należy dopasować do obuwia. Wybierając model dla siebie, dobrze jest zwrócić uwagę, aby dodatek miał odpowiednią długość oraz szerokość.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8143-Pasek-meski-P000B-PX-807-G.html

Buty

Jeden z najważniejszych dodatków – dopełnieniem eleganckiego zestawu powinny być skórzane oksfordy. Sznurowane buty, z zamkniętą przyszwą, w klasycznym kolorze (czarnym, ciemnobrązowym, bordowym) fantastycznie akcentują wizytowy styl.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8575-Buty-meskie-P22SF-BX-013-D-0.html