Garnitury

KIEDY CZARNY GARNITUR TO JEDYNY SŁUSZNY WYBÓR?

Klasyczna, ponadczasowa elegancja potrafi się skutecznie obronić. W każdej męskiej garderobie powinien znaleźć się czarny garnitur. Taki model jest niezwykle wszechstronny, szykowny i stylowy. Komponując look z marynarką i spodniami w czarnym wydaniu, należy jednak przestrzegać kilku reguł. Sprawdź, który fason będzie odpowiedni dla Ciebie i czym kierować się, dobierając pozostałe części zestawu.

Wysoka jakość materiału

Męski garnitur powinien być uszyty z dobrej jakości materiałów – wełny, lny lub mieszanki tych włókien. W odniesieniu do czarnej marynarki i spodni kwestia ta ma szczególne znaczenie – na gładkiej strukturze widoczne są bowiem wszystkie niedoskonałości. Wełna podobnie jak len jest przyjemna w dotyku, bezpieczna dla skóry, wytrzymała i odporna. Garnitur, w składzie którego dominują naturalne włókna, prezentuje się elegancko i wytwornie.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8621-Czarna-marynarka-garniturowa-P22SP-3G-026-C-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8620-Czarne-spodnie-garniturowe-P22SP-6G-026-C-S.html

Staranność wykonania

Ponadczasowy czarny garnitur musi być wykonany z najwyższą starannością i dbałością o najdrobniejsze detale. Wybierając konkretny model, należy zwrócić uwagę na podszewkę, obszycie kieszeni, kołnierz i klapy, brustaszę i butonierkę. Z tyłu powinny być dwa rozcięcia, zapewniające swobodę poruszania się. Estetycznie uszyty garnitur będzie idealną bazą stylizacji na wiele sezonów.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5237-Marynarka-garniturowa-FENREI-PPLM9-3G-195-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5236-Spodnie-meskie-garniturowe-FENREI-PLM-6G-195-C.html

Na specjalne okazje

Klasyczny czarny garnitur od wielu dekad utożsamiany jest ze stylem wizytowym. To jeden z najbardziej formalnych strojów męskich. Fason w jednolitym kolorze bez trudu wpisze się w oficjalny dress code. Pod marynarkę można założyć białą koszulę, a pod spód kołnierzyka kolorowy krawat lub muchę. Eksperymentowanie z akcesoriami, często przynosi spektakularne efekty.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8354-Marynarka-smokingowa-P22SF-3S-003-C-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8277-Spodnie-smokingowe-P000B-6S-001-C-S.html

Na co dzień

Czerń w wydaniu casualowym? Dlaczego nie? Marynarka i spodnie w czarnym kolorze to dobry wybór na co dzień, pod warunkiem, że ich fason jest nieco bardziej swobodny. Krój jednorzędowy, kieszenie bez patek, spodnie bez kantów – taki model można nosić w towarzystwie T-shirta lub long sleeve i sneakersów.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7966-Marynarka-meska-garniturowa-M21SF-3G-052-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7965-Spodnie-meskie-garniturowe-M21SF-6G-052-C.html

Zalety czarnego garnituru

Za ogromną popularność czarnego garnituru odpowiedzialna jest ilość zalet tego modelu:

  • łatwość stylizacji;
  • ponadczasowy wygląd;
  • uniwersalny charakter;
  • szeroki wybór dostępnych fasonów, różniących się krojem i materiałem.

Nie tylko w zestawie

Czarną marynarkę czy czarne spodnie można nosić nie tylko w duecie. Zarówno jeden, jak i drugi element prezentuje się fantastycznie solo. Do czarnych spodni pasuje praktycznie każda dowolna góra – koszula, T-shirt, sweter – gładki lub wzorzysty. Ze spodniami w czarnym odcieniu dobrze komponują się również marynarki w jaśniejszej tonacji kolorystycznej. Podobnie w przypadku czarnej marynarki, która może dopełnić look z jasnymi – jednolitymi lub wielobarwnymi spodniami.