PODSTAWA MĘSKIEJ BIŻUTERII – SPINKI DO MANKIETÓW
Biżuteria,  Dodatki,  Koszule

PODSTAWA MĘSKIEJ BIŻUTERII – SPINKI DO MANKIETÓW

Nowocześni mężczyźni coraz śmielej eksperymentują z różnego rodzaju dodatkami biżuteryjnymi. Oczywiście niektóre akcesoria mają wyłącznie walor estetyczny, inne zaś są praktycznym dopełnieniem stylizacji. Doskonałym przykładem są spinki do mankietów. Dodatek ten nie tylko spina mankiety koszuli, ale również podkreśla charakter outfitu. Za pomoc spinek do mankietów można wyrazić własne upodobania, zainteresowania czy pasje. Spinki w kształcie kijów do golfa? A może akcenty motoryzacyjne? Dlaczego nie? Zobacz jak podkręcić stylizację z koszulą z mankietami zapinanymi na spinki!

Baza – koszula z kołnierzykiem

Aby można było wykorzystać spinki w stylizacji, niezbędna jest koszula z mankietami zapinanymi w ten właśnie sposób. Modele z długim rękawem, kołnierzykiem – kentem, hidden button-down, włoskim, pół-włoskim czy łamanym, z mankietami na spinki uważane są za jedne z najbardziej wizytowych fasonów w modzie męskiej. Spinki do mankietów to niezbędne dopełnienie takiej koszuli, które stanowi przysłowiową „kropkę nad i” outfitu. Koszule z mankietami zapinanymi na dodatek biżuteryjny, dostępne są w szerokiej gamie fasonów – SUPER SLIM FIT, SLIM FIT, REGULAR FIT, CLASSIC FIT, oraz kolorów i wzorów – gładkie, jasne, ciemne, w paski, kratkę, motywy zwierzęce, florystyczne, geometryczne.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4106-Koszula-meska-ODO-P000B-1X-407-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4786-Koszula-meska-EGON-PPLM9-1X-461-R.html

Spinki do mankietów

Dodatek biżuteryjny, który współcześnie urósł do rangi modnego gadżetu, który pełni już nie tylko funkcje praktyczne. Spinki do mankietów mogą być wykonane z różnych surowców, mogą mieć różne kształty, formy, kolory. Najbardziej uniwersalne są klasyczne spinki o kwadratowym, prostokątnym lub owalnym kształcie, które można założyć na różne okazje.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8519-Spinki-do-mankietow-P22SF-IX-007-Z-0.html

Kształt a stopień formalności

Za najbardziej wizytowe uważa się spinki prostokątne, w srebrnym lub złotym kolorze. Podobny stopień formalności mają spinki kwadratowe. Nieco niżej w hierarchii formalności znajdują się spinki owalne, a najmniej wizytowe są spinki o fantazyjnych kształtach nawiązujących do pasji, zainteresowań, wykonywanego zawodu. Na specjalne okazje, podczas których należy przestrzegać oficjalnego dress code, dobrze jest wybrać najbardziej klasyczne spinki, na co dzień zaś lub do pracy, sprawdzą się modele emaliowane, kolorowe, o nietypowej formie.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8516-Spinki-do-mankietow-P22SF-IX-004-S-0.html

Surowiec

Spinki do mankietów mogą być wykonane z różnych metali, wśród których najpopularniejsze jest srebro, złoto, platyna i mosiądz. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się dodatki z masy perłowej. Od rodzaju surowca zależy kolor spinki – te w złotym kolorze lepiej pasują do koszul w ciepłym odcieniu np. écru, modele w srebrnym wydaniu zaś sprawdzą się do koszul w zimnej tonacji kolorystycznej np. białym, błękitnym.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8274-Spinki-do-mankietow-P21WF-IX-052-S-0.html

Pomysł na prezent

Elegancko zapakowane spinki do mankietów to ciekawy i doskonały pomysł na prezent. Mogą być podarowane w duecie z koszulą – taki zestaw z pewnością zachwyci obdarowanego. Spinki do mankietów w kształcie nawiązującym do hobby czy pasji, będą doskonałym dowodem na to, jak bliska i dobrze znana jest nam osoba, której chcemy sprawić przyjemność prezentem.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7624-Spinki-do-mankietow-P20WF-IX-022-S.html

Zalety spinek do mankietów

Wielofunkcyjny dodatek, będący jednocześnie modnym gadżetem, ma wiele zalet, wśród których na uwagę zasługuje w szczególności:

  • spinają mankiety koszuli;
  • akcentują lub przełamują (w zależności od formy) charakter stylizacji;
  • dodają twista całości;
  • ładnie komponują się z innymi akcesoriami biżuteryjnymi (np. zegarkiem);
  • stanowią subtelne przesłanie dla otoczenia (modele o nietypowych kształtach).