JAK POPRAWNIE NOSIĆ SPINKI DO MANKIETÓW?
Dodatki

JAK POPRAWNIE NOSIĆ SPINKI DO MANKIETÓW?

Spinki do mankietów to klasyczny, ponadczasowy dodatek. Uzupełniają one stylizacje z koszulą i genialnie akcentują indywidualny charakter całości. Nie każdy mężczyzna potrafi jednak poprawnie zakładać spinki. O tym, jak nosić spinki i na co zwrócić uwagę, podczas zakupu akcesoriów biżuteryjnych przeczytasz poniżej.

Koszula z mankietami na spinki

Model z mankietami na spinki prezentuje się niezwykle elegancko i szykownie. Taka koszula to genialna baza stylizacji na specjalne okazje, o wysokim stopniu formalności. Fason na spinki akcentuje wizytowy look, a do tego umożliwia noszenie dodatku biżuteryjnego. Wybór spinek jest naprawdę imponujący – różnią się one kształtem, a także rodzajem surowca, z którego są wykonane.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6281-Koszula-meska-PPLM9-1X-297-E.html

Jak założyć spinki?

Z oczywistych względów spinki można nosić wyłącznie w duecie z koszulą, która ma w ten w sposób zapinane rękawy. Aby poprawnie założyć spinki, należy:

  • Sprawdzić rodzaj mankietu. Model francuski (poznasz go po tym, że po rozłożeniu jest stosunkowo długi) wywiń na zewnątrz tak, aby powstały dwie równej długości warstwy materiału. Mankiet tradycyjny, pojedynczy jest znacznie prostszy w upinaniu.
  • Zapnij mankiet na wyciągniętej ręce. Umieść spinkę w otworach, ozdobną częścią na zewnątrz. Otwory muszą być na tej samej wysokości. Po włożeniu spinki, wyrównaj całość.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5790-Spinki-do-mankietow-P000B-IX-177-S-0.html

Jaki model spinek wybrać?

Spinki do mankietów różnią się wieloma elementami:

  • Kształtem.

Modele owalne, kwadratowe, prostokątne, o fantazyjnych (nietypowych) kształtach.

  • Materiałem.

Dodatki ze srebra, złota, platyny, niekiedy z masy perłowej lub stopu różnych metali.

  • Kolorem.

Niektóre spinki pokryte są kolorową emalią.

  • Wielkością.

Którą determinuje kształt spinki.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9059-Okragle-zlote-spinki-do-mankietow.html

Stopień formalności spinek

Spinki, podobnie jak inne elementy męskiej garderoby różnią się stopniem formalności. Za najbardziej wizytowe uważa się spinki o klasycznym, kwadratowym kształcie, wykonane ze szlachetnych materiałów np. złota. Mniej formalne są spinki o owalnym kształcie, pokryte np. kolorową emalią. W smart casualowy look z kolei wpisują się spinki o fantazyjnej formie nawiązujące np. do upodobań, zainteresowań, pasji czy wykonywanego zawodu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9058-Spinki-do-mankietow-teatralne-maski.html

Jak dobierać spinki do innych części zestawu?

Akcesoria wykonane z metalu np. spinki do mankietów, bransoleta zegarka na rękę, klamra paska, spinka do krawata, biżuteria powinny być do siebie dopasowane. Jeśli jeden z elementów wykonany jest z żółtego złota, inne powinny mieć korespondującą barwę. Taka zasada dopasowywania dodatków sprawia, że stylizacja prezentuje się elegancko, szykownie i modnie.

Czego unikać

Komponując look na specjalne okazje np. rozmowę kwalifikacyjną, ważne spotkanie staraj się unikać ekstrawagancji i nadmiernej nonszalancji. Spinki o nietypowym kształcie pozostaw na mniej formalne wydarzenia, podczas których nie trzeba przestrzegać zasad oficjalnego dress code.