Dodatki,  Garnitury,  Koszule

JAK ŁĄCZYĆ KOLORY?

Odpowiednie połączenia kolorystyczne to podstawa udanej stylizacji. Niektóre kolory kompletnie do siebie nie pasują, podczas gdy inne dopełniają się wyśmienicie. Jakie barwy nigdy nie powinny pojawiać się obok siebie, a które stanowią swoje uzupełnienie? Jak łączyć kolory w outficie, aby całość wyglądała modnie i ciekawie?

Czarny i biały → TAK

Dwa klasyczne kolory – czerń i biel, to przeciwieństwa, które lepiej niż inne ponadczasowe barwy pasują do siebie wzajemnie. W męskiej garderobie powinna znaleźć się przynajmniej jedna biała koszula, którą można założyć na praktycznie każdą okazję – na co dzień, do pracy czy na formalne wydarzenia, podczas których obowiązuje oficjalny dress code. Krój koszuli – rodzaj kołnierzyka czy sposób zapięcia mankietów, determinują sposób, w jaki ubranie układa się na sylwetce. Na białym tle genialnie wyglądają dodatki – jednolite i wzorzyste, które na neutralnym kolorze przykuwają uwagę otoczenia. Do białej koszuli z powodzeniem można założyć inny – równie wizytowy element męskiej garderoby – czarną marynarkę. Duet czerni i bieli, wygląda szykownie i stylowo. Taki zestaw zaakcentuje oficjalny charakter stylizacji, odpowiedni na specjalne okazje. Warto pamiętać, że czarna marynarka pasuje na przyjęcia czy spotkania, odbywające się po godzinie 18.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5996-Koszula-meska-ASANA-PLM-1X-595-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5057-Marynarka-garniturowa-LESARR-PLM-3G-198-C.html

Czarny i czarny → NIE

Do czarnej marynarki, bez której trudno wyobrazić sobie kompletną męską garderobę, z pewnością nie pasuje czarna koszula. Takie połączenie prezentuje się ponuro, nieciekawie i mało elegancko. Koszula w ciemnym odcieniu ma zdecydowanie niższy stopień formalności od modelu w jasnym, neutralnym kolorze (białym czy błękitnym). Zestawienie w jednym outficie – formalnego elementu garderoby z casualowym modelem, świadczy o braku znajomości zasad poprawnego komponowania stylizacji. Czarną koszulę można założyć na co dzień – pasują do niej chinosy w szarym kolorze czy granatowe jeansy. Drugim równie ważnym aspektem, obok formalności ubrania jest fakt, że czarne tkaniny różnią się intensywnością i nasyceniem – trudno trafić w dwie takie same barwy, które stanowiłyby swoje lustrzane odbicie.

Granatowy i brązowy → TAK

Dobrą alternatywą dla czarnego koloru jest granatowy. Ubrania w tym elektryzującym odcieniu wyglądają modnie i stylowo. Must-have jest granatowy garnitur, który w przeciwieństwie do modelu w czarnym kolorze można założyć również przed godziną 18 – do pracy, na rodzinny obiad czy inną okazję, podczas której należy prezentować się elegancko i szykownie. Do granatowego zestawu świetnie pasują brązowe, skórzane dodatki – pasek i buty. Takie akcesoria dodają twista i sprawiają, że całość wygląda świeżo, lekko i nowocześnie. Oczywiście do granatowych spodni i marynarki pasują również dodatki w niemal każdym innym kolorze – grafitowym, szarym, czarnym, jednak duetem obok, którego nie można przejść obojętnie, jest połączenie granatu i brązu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7176-Marynarka-garniturowa-SEVILLA-P20WP-3G-008-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7177-Spodnie-meskie-garniturowe-SEVILLA-P20WP-6G-008-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-3302-Pasek-meski-PLM-PX-776-A.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4936-Obuwie-meskie-PLM-BX-061-Y.html

Brązowy i czarny → NIE

Brązowe akcesoria niekorzystnie wyglądają w zestawie z czarnymi ubraniami. Buty, pasek czy torba w brązowym odcieniu mają pół-formalny charakter, odpowiedni do smart casualowych stylizacji. Czarne spodnie i marynarka z kolei lepiej wpisują się w wizytowy klimat outfitu. Do głównych elementów zestawu w czarnym odcieniu, zdecydowanie lepiej jest wybrać równie klasyczne, skórzane dodatki – czarne oksfordy oraz pasek w tym samym kolorze z prostą klamrą.

Szary i różowy → TAK

Kolor szary to „nowa czerń” – jasny odcień jest podobnie jak klasyczna barwa, uniwersalny, stylowy i ładnie prezentuje się w zestawach codziennych i pół-formalnych. Szary garnitur – marynarka, spodnie i kamizelka znacznie lepiej wygląda w towarzystwie różowej koszuli i dodatków w równie nowoczesnej odsłonie. Do szarości z powodzeniem można dobrać nie tylko pastelową koszulę w odcieniu zgaszonego różu, ale i akcesoria w kolorze nasyconej fuksji – poszetkę oraz krawat lub muchę.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7059-Marynarka-garniturowa-BUENAVISTA-P20SF-3G-025-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7060-Spodnie-meskie-garniturowe-BUENAVISTA-P20SF-6G-025-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5913-Koszula-meska-PLM-1X-565-R.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5724-Krawat-meski-PLM-KX-739-R.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5738-Poszetka-PLM-HX-253-R.html

Różowy i błękitny → NIE

Zbyt wiele pastelowych kolorów w jednej stylizacji nie wygląda dobrze i elegancko. Stawiając na różową koszulę czy dodatki w tym odcieniu, lepiej jest zachować powściągliwość w doborze pozostałych kolorów i zdecydować się raczej na klasyczne barwy, które subtelnie stonują całość. Do różowej koszuli znacznie lepiej pasuje granatowy, grafitowy czy szary garnitur, ale już model w błękitnym odcieniu może sprawić, że look będzie wyglądał infantylnie i zbyt młodzieżowo. Różowe akcesoria – poszetka, pin, mucha czy krawat znacznie lepiej koresponduje z tłem o większym nasyceniu, aniżeli z rozbielonym błękitem.

Kolory w męskiej stylizacji

  • Garnitur w ciemnym, stonowanym, jednolitym kolorze ma bardziej wizytowy charakter od modelu w pastelowym odcieniu.
  • Czarny, grafitowy czy granatowy garnitur, dobrze jest nosić w towarzystwie równie klasycznych dodatków.
  • Marynarka i spodnie w jasnym odcieniu – błękitnym czy szarym, to propozycja o niższym stopniu formalności.
  • Do jasnego garnituru pasują dodatki w kolorze brązowym – od jasnych odcieni po ciemne, intensywnie nasycone.
  • Biała czy błękitna koszula to genialne tło dla dodatków – jednolitych lub wzorzystych.
  • Czarna, granatowa czy grafitowa koszula ma mniej casualowy charakter.