Dodatki

PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY. PRZYKŁADOWE STYLIZACJE

Wybierając stylizację do pracy, należy zadbać o to, aby była ona spójna z charakterem wykonywanych obowiązków. Zawód przedstawiciela handlowego wiąże się z koniecznością łączenia dużej mobilności, z częstymi kontaktami z klientami oraz potrzebą nienagannej prezencji. Świadome kształtowanie własnego wizerunku jest jedną z metod, która pozwala osiągnąć zawodowy sukces.

Przedstawiciel handlowy, czyli kto?

Współcześnie dużą popularnością cieszy się zawód przedstawiciela handlowego – wiele branż potrzebuje bowiem osoby, która będzie łącznikiem pomiędzy korporacją a klientami czy odbiorcami danych usług lub produktów. Praca przedstawiciela handlowego ma specyficzny charakter – człowiek, wykonujący obowiązki zawodowe musi się dużo przemieszczać, kontaktować z innymi osobami, a do tego powinien wyglądać godnie i reprezentacyjnie. Wszystko to sprawia, że stylizacja do pracy czy na biznesowe spotkanie, powinna być wygodna, komfortowa w noszeniu, modna i stylowa, a przy tym odpowiednio elegancka oraz zachowawcza.

Jak powinien prezentować się przedstawiciel handlowy?

Nowoczesny przedstawiciel handlowy powinien wyglądać stosownie do okoliczności. Na biznesowe spotkanie, warto wybrać odzież w klasycznym stylu, która akcentuje elegancki charakter zestawu. Na co dzień lepiej sprawdzą się wygodne fasony, w których można komfortowo prowadzić samochód i przemieszczać się z miejsca na miejsce. Wszystkie ubrania i dodatki powinny być czyste, schludne i zadbane.

O czym należy pamiętać, wybierając stylizację do pracy?

W niektórych miejscach pracy obowiązują zasady formalnego dress code. Praca przedstawiciela handlowego najczęściej nie wymaga przestrzegania sztywnych wytycznych dotyczących zasad komponowania ubrań i dodatków dopełniających look. Nie oznacza to jednak, że osoba wykonująca obowiązki przedstawiciela nie powinna ubierać się elegancko – wbrew pozorom niezbędne jest zadbanie o codzienne stylizacje, które muszą być nowoczesne, praktyczne i schludne. W garderobie osoby zajmującej stanowisko przedstawiciela handlowego powinny znaleźć się marynarki, spodnie materiałowe i koszule z kołnierzykiem.

Jak wzmacniać pozytywny wizerunek w oczach współpracowników i przełożonych?

Świadome kreowanie własnego wizerunku jest skutecznym elementem budowania pozycji zawodowej. Specjaliści biznesu i osoby analizujące niewerbalną komunikację, wskazują, że pewne elementy pomagają wypracować w oczach innych osób, własny, profesjonalny i kompetentny obraz. Do takich elementów można zaliczyć między innymi:

  • wybór odpowiednich kolorów;
  • umiarkowanie w dobrze wzorów;
  • umiejętne dopasowywanie dodatków i akcesoriów;
  • stawianie na klasyczne i eleganckie fasony, o ponadczasowym kroju.

Przykładowe stylizacje dla przedstawiciela handlowego

Z marynarką w roli głównej

Bezpieczną i sprawdzoną opcją, będącą bazą stylizacji dla przedstawiciela handlowego jest klasyczny garnitur, o dobrze dopasowanym do sylwetki fasonie. Model taliowany będzie genialnie prezentował się w towarzystwie koszuli z kołnierzykiem typu kent. Garnitur w kolorze granatowym podkreśli zawodowe kompetencje i sprawi, że osobie noszącej ten kolor będą przypisywane pozytywne cechy charakteru, takie jak opanowanie czy pewność siebie. Do granatowego garnituru warto dobrać koszulę w stonowanym błękitnym odcieniu oraz brązowe dodatki – pasek z prostą klamrą i skórzane monki.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6989-Marynarka-garniturowa-AVILA-P20SF-3G-018-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6990-Spodnie-meskie-garniturowe-AVILA-P20SF-6G-018-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5912-Koszula-meska-PLM-1X-565-N.html

Ze wzorzystą koszulą

Marynarka i pasujące do niej spodnie z nogawką w kant to nie jedyna opcja – wizytowa stylizacja z powodzeniem może bazować na eleganckiej koszuli i klasycznych bawełnianych chinosach z lekko zwężaną nogawką. Taki look sprawdzi się w dłuższej podróży czy podczas aktywnego dnia, spędzanego na licznych spotkaniach. Całość ograją dodatki – praktyczne brogsy, pleciony pasek i dziergany knit.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6620-Koszula-meska-LEANDRO-PLM-1X-606-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6696-Spodnie-meskie-CABRA-P20SF-WX-001-E.html

Nowocześnie

Praca przedstawiciela handlowego nie wymaga przestrzegania zasad formalnego dress code (wyjątkiem są ważne biznesowe spotkania czy firmowe imprezy), można więc pozwolić sobie na wyrażanie w granicach rozsądku własnej osobowości czy indywidualnego stylu. Zamiast garnituru i koszuli, można założyć do pracy stylowy sweter z golfem czy bawełniany longsleeve, a materiałowe spodnie zastąpić modnymi jeansami. Dopełnieniem smart casualowego zestawu będą białe sneakersy i miejska torba na ramię.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6126-Sweter-meski-ALBERTO-PLM-2X-076-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7095-Marynarka-garniturowa-VALLENAR-P20WF-3G-034-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4920-Jeansy-meskie-ARWEN-PLM-WJ-005-N.html